SekaiThe Happiness of those who belive...

Učení dělá mistry

Publikováno 19.04.2011 v 16:31 v kategorii Myšlenkové pochody, přečteno: 333x

Ano, přesně, jak praví název článku, učení dělá mistry. A já jsem toho právě důkazem. Dnes jsme psali písemku, na kterou jsem se vehementně učila a víte co? Já věděla úplně všechno, co tam bylo! Takže když člověk tu hodinku, dvě tomu učení dá, tak se to krásně naučí. A pokud z tohoto testu nebudu mít nejhůř dvojku, tak si to Holej vodskáče! Jako, že se AnnElfwind jmenuju! StudyingTakže pokud jste líní se učit, zkuste to překonat. Opravdu to přináší ovoce. Jo, možná se to nezdá, ale je to pravda. Jo, říkáte si, že co se budete učit, když už toho máte ze školy plný zuby, ano, to je pravda, deset hodin do nás hučej, ale mnohdy si člověk sotva stačí psát poznámky. Kdežto když si nad to doma sednete a místo toho, abyste se to učili jako básničku nazpaměť, se to pokusíte pochopit a porozuěmt tomu, tak to pro vás bude daleko cenější.
To jsem dnes pochopila i já. Protože když nám diktoval zadání písemky, vypluly všechny informace, které jsem se včera šrotila, napovrch a já psala jak vzteklá, jenom abych za ten vymezenej čas všechno napsat stihla.
Všímala jsem si docela, že jsem byla jedna z mála, která psala vlastně nepřetržitě a s takovým zápalem. No, sice je pravda, že jsem skončila docela dlouhou dobu před tím, než nám ty testy vzal, ale měla jsem tam všechno.

Zkuste se učit. Ano, dobré je nepřehánět to, ale když se budete učit pravidelně, vždy po částech, tak toho nikdy nebude moc najednou a vy si to i zapamatujete.

A teď pár tipů, jak se užit lépe:
 • Přeříkávejte si učivo nahlas. Opravdu to funguje. A čím hlasitěji, tím spíš si to zapamatujete. I když, spíš to funguje u předmětů jako chemie a fyzika, popř biologie. Nevím, ale třeba u dějáku mi tohle nefunguje.
 • Nečtěte si poznámky jenom jednou, na to, abyste si to zapamatovali si je musíte přečíst vícekrát.
 • Vypište si na papír ty nejdůležitější informace. Tak, aby dávaly smysl a učte se to z toho. Třeba u toho přecházejte po domě, nebo to kričte na vaši matku. To pomáhá. Já se tak naučila tu chemii.
 • Když budete jenom tupě zírat do papírů a říkat si to v duchu, nikdy se to pořádně nenaučíte.
 • Vemte si zvýrazňovače a zvýrazněte si nejdůležitější pojmy přímo ve vašich poznámkách.
 • Dělejte přestávky. Pokud nad tím budete sedět v kuse moc dlouhou dobu, rozteče se vám samým soustředěním mozek!

StudyingMožná vám to pomůže, možná ne. Ale cvičení dělá mistry a když si nebudete opakovat, tak se to nikdy pořádně nenaučíte. Což mi připomíná, že bych se mohla vrátit k tomu dějepisu. :D Když zítra píšeme tu písemku. :D Ano, asi to udělám, ale ne hned, vzhledem k tomu, že už jsem nad tím strávila minimálně půl hodiny. xD
A to mi připomíná, půlhodiny jsou takové přívětivé intervaly. Osobně se stejně dýl v kuse učit nedokážu. Takže si vždycky dám tak hodinku pauzu a pak pokračuju další půlhodinku v moření. Normálně se sice učím jenom půlhodinky až hodinku denně, ale když vím, že píšeme písemku, tak jsem schopná nad tím strávit hodiny i tři, když je to potřeba. A na ten děják to asi potřeba bude. Tak se na to za chvilku zase vrhnu. Zvýrazním si zbývajících šest stran v učebce a pak si zase dám pauzu. A potom si to budu vopakovat.
Chtěla jsem si udělat výpisky, ale to jsem vzdala, protože toho je strašně moc. Tak si to budu pak opakovat nahlas. Snad to pomůže. Chtěla bych z toho testu totiž dobrou známku. Hlavně, když jsem teď zažila takový úspěch s chemií. No, budu se snažit a uvidíme, co z toho vzejde. :)

Zatím se mějte a zítra si pro vás připravím další článek. :) Ostatně, jako každý den. A omlouvám se, že jsem vás včera odbyla jen povídkou, ale byla jsem vyřízená z toho učení se chemie. :) Příště, když budu vědět, že následující den nebudu mít čas, tak si pro vás nějáký článek připravím předem. Budu to tak muset udělat přes velikonoce, protože vím, že pojedu pryč. Naštěstí až o víkendu, dřív určitě ne. Tak mám čtvrtek a pátek na to, abych vám něco vymyslela. Čas, kdy by se tu ty články objevily, by byl 14:00

Komentáře

Celkem 2 komentáře

 • Karlos 19.04.2011 v 22:24 S tím chozením po domě máš pravdu. :)) Do literatury jsem si vždycky četl nahlas zápisky a chodil po pokoji sem a tam jako lev v kleci. :D


 • AnnElfwind 20.04.2011 v 00:32 Ano, přesně, lev v kleci. Tohle přirovnání se k tomu asi hodí úplně nejvíc. :)


 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?©AnnElfwind 2011