SekaiThe Happiness of those who belive...

Trilogie Noční běžci

Publikováno 24.08.2011 v 13:14 v kategorii Názory, přečteno: 384x

Ahoj, já vím, že jsem dlouho nic nepsala, ale byla jsem strašně zažraná do jiných věcí... Tak se za to omlouvám, ale napravím to. Zase psát budu. A začnu názorem na knižní trilogii Noční běžci. Ano, trilogii, i když jsem se zatím dostala jenom k prvním dvoum dílům. Což mi připomíná, že bych zase mohla navštívit knihkupectví a zkusit své štěstí.
Hlavní postavy těchto knih jsou Sergil *pardon, Seregil, ale zvykla si psát to Sergil* a mladík Alec. V češtině psaný jako Alek s K. *jak to ví? Četla povídku psanou anglicky*
Sergil je z národu Aurenfaiů, a teď se budu modlit, abych to napsala správně. :D A pak se ukáže, že Alec tam patří taky do tohohle národu, ale to až v druhé knize.
Ovšem, co na knize je asi tak nejzajímavější, tak fakt, že pokud se to dostane do ruky nějáké yaoi fanynce, která si bude představovat spolu dvě hlavní postavy, tak bude nakonec mile překvapená, protože oni se dohromady doopravdy dají! Ano, dva jedinci mužského pohlaví. Jediná mně známá kniha (knihy), kde je homosexuální párování. A pokud znáte ještě nějákou jinou, tak mi koukejte říct, jaká to je, protože by mne to zajímalo.
Knihy jsou napsané poutavě, ale děj vám říkat nebudu, protože bych vás připravila o překvapení. Na obrázku si můžete přečíst, že autor knihy je Lynn Flewelling a aby nedošlo k omylu, tak je to žena, i když jsem si myslela, že je to chlap. No jo no... holt yaoi a cokoli, co se tomu alespoň vzdáleně blíží, píšou převážně osoby ženského pohlaví.
Obálky, které sem dávám, jsou obálky druhého vydání, takže to žádná knižní novinka není, jen se to jaksi vyhýbalo mému zraku až do té doby, než se to druhé vydání objevilo, což je možná dobře, protože když jsem porovnávala na googlu obálku prvního a druhého vydání, tak ta první stojí za houby. ta druhá je prostě lepší. Více zaujme a navíc na ní jsou nakreslení hlavní hrdinové tak, že se opravdu podobají tomu, jak jsou v knize popsaní. A anvííc jsou to totální bishíci! :D *zvrhlík se nezapře*
Ovšem co se mi vysledovat nepovedlo, je to, kdo je ten bělovlasý na obálce od Příchodu tmy. Pátrala jsem a pátrala, ale nepřišla jsem na to. Mohl by mi někdo z vás pomoci to odhalit? Za předpokladu, že jste to teda četli... To zrzavý je buď Micum, nebo jeho dcera Beka. Ještě jsem se nerozhodla, ale asi to bude Beka, protože Micum myslím nemá dlouhé vlasy. To na tom koni je beze sporu ten čaroděj, jehož jméno jsem opět zapomněla. Ale ten není zas až tak důležitý. Důležití jsou totiž Alec a Sergil, dvě hlavní postavy příběhu.
A nejlepší na tom je, že jsou ještě další tři knihy, kde se ti dva mají vyskytovat. Ovšem, opět nastává problém, že jsem na ně zatím nenatrefila... Asi budu muset zapátrat a když nenajdu v knihkupectví, tak se na to vyflajznu a objednám si to přes internet. A basta fidly. !!!
No, ale rozhodně tuto trilogii doporučuju. Stojí to za to. :)
Jediný problém možná nastane, že si při tom zničíte bránici, něco jak u Hraničářova učně. Je tam spoustu vtipných situací, u kterých se nemůžete přestat smát. A nebo, když vidíte, že ti dva prostě skončí spolu, ale ještě jste se k tomu úseku nedostali. Ale prostě víte, že jejich city jsou vzájemné a to se potom taky nemůžete přestat tlemit.
Zkuste a uvidíte. Nutit vám to samozřejmě nemůžu, ale doporučit ano a přesně to je to, co tady vyvádím. :) Za pokus totiž nic nedáte.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?©AnnElfwind 2011