SekaiThe Happiness of those who belive...

Přestřelka u OK koralu

Publikováno 11.05.2011 v 23:14 v kategorii Názory, přečteno: 592x

Dlouho jsem uvažovala, do které rubriky tohle dát, ale nakonec jsem se rozhodla, že do názorů, protože to nebude recenze, ale ani žádný chytrý článek. :D Protože kdo chce vědět víc, jukněte na filmík. :D A o čem to budu psát? No přece o Přestřelce u OK koralu a o Docu Hollidayovi. A, dobrá, taky Wyattu Earpovi.

Tedy, přestřelka u OK koralu. Co to je? Souboj, který trval necelé půl minuty, při kterém stál pistolník a karbaník Doc Holliday po boku šerifů Earpových proti Ike Clantonovi a jeho nohsledům. Přestřelka se odehrála v uličce nedaleko ohrady OK v městečku Toombstone. Nebylo ani zas až tak moc mrtvých, ale přestřelka vešla ve známost. Byla zpracována do mnoha knih a filmů. Více či méně přesných.
Jedním z nich je také film Gunfight at O.K. Corral (přestřelka u ok koralu), který jsem viděla. Dále pak Hodina pušek, ale ta už není tak dobrá, neboť Doc Holliday zemřel ve svých 37 letech, nebo něják tak a ten, co ho hraje v Hodině pušek, je až moc starej na to, aby mu bylo míň, než 37. Prostě ne, nevybrali dobře. Doc Holliday a i Wyatt Earp jsou skutečné historické postavy a OK koral také existuje. Myslím, že dokonce ještě dnes.
Na tento film jsem narazila náhodou. A na celé toto jsem vlastně narazila až poté, co jsem se pustila do čtení jedné povídky. Jmenuje se Příběhy z ranče Little Oak a najdete ji na http://shounen-ai-povidky.estranky.cz kde je mimo jiné i spousta jiných povídek. Ale to v tuhle chvíli není podstatné. Co je podstatné jsou právě Příběhy z ranče Little Oak.
Tam jsem poprvé narazila na Doca Hollidaye. Vlastně to bylo, jak jsem se později domákla, pokračování OK. Koralu. Fiktivní, protože Doc stále žije a nehodlá jen tak natáhnout bačkory. Za což jsem ráda. Doufám totiž, že Příběhy budou pokračovat ještě hodně dlouho. Takhle se totiž nemusím smířit s tím, že zemřel tak mladej.
Zajímá vás to? Tak se nejprve podívejte na film, který jsem výše zmínila, protože jinak nepochopíte, k čemu to vlastně Amatér furt referuje. Protože v povídce je Přestřelka u OK Koralu zmíněná hned několikrát. V povídce je Doc na pokraji smrti, když ho najde mladý rančer Matt. Vezme ho na svůj ranč a aby toho nebylo málo, tak se do něj zamiluje. Jenže, milému Docovi trvá strašně dlouho, než si připustí, že k Mattovi také něco cítí.
Nejvtipnější na tom je, že i když Matt ví, kdo je, nechává se Doc oslovovat Zack. A Matt mu tak říká. No, nebudu vám prozrazovat víc, snad jen, že ti dva si spolu užijí jak radosti, tak mnoho starostí. A pokud chcete vědět, jaké to jsou, koukejte si po shlédnutí filmu přečíst i povídku. :) Myslím, že za pokus nic nedáte. 

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?©AnnElfwind 2011