SekaiThe Happiness of those who belive...

Harry Potter a Relikvie smrti - 2. část

Publikováno 20.07.2011 v 12:00 v kategorii Myšlenkové pochody, přečteno: 293x

V pondělí jsem byla v kině na závěru Harry Pottera. Film pro mne nebyl žádným překvapením, protože patřím mezi ty, co četli knihu, ale na druhou stranu to byl díl, který byl do filmového provedení zpracován asi nejlépe. Ještě jednička s trojkou tomu trochu konkurují. Ale zase na druhou stranu, první část Relikvií byla podle mého názoru docela propadák.
Ale netoliko ta druhá. Myslím, že to bylo halvně proto, že tam bylo docela dost akce. Vlastně od začátku do konce. Nicméně, vzato kolem a kolem, myslím, že scénu s drakem u Gringotovejch mohli krapítek natáhnout. V knize byla mnohem delší. Mnohem. A myslím, že kdyby ji natáhli třeba tak o další dvě tři minuty, tak by to nikoho nezabilo. A užili bychom si draka. Ve větší míře.
Potom ale byly dobré scény na hradě, v Bradavicích, když probíhala ta bitva. Protože, Filchovy komentáře o tom, že prý studenti nejsou v postelích, tak to to naprosto zabilo. Se smál celý kniosál. A více takových vtipných momentů tam bylo. :) Až to na uloz.to najdu v dobré kvalitě, tak si to stáhnu, protože to se klidně hodí jako zvuková kulisa. :D To se opravdu hodí.
Co mne dožralo, a to mne teda dožralo už když jsem četla knihu, tak bylo to, že zabili Snapea. A naprosto bezdůvodně... To se mi vůbec nelíbilo! Byla a stále je to moje nejoblíbenější postava z HP. A ještě Draco Malfoy, ale ten to přežil. Aspoň ten. Když už ne Severus. A proto je jako obrázek u tohoto článku právě Severus.
A opravdu dobrá scéna byla, když Harry přišel do sálu, s Ronem a Hermionou poté, co porazili Voldyho, nebo se spíš přivítali, tak v pozadí, tam byl Filch, a normálně, obyčejným malým košťátkem, on tam smetal ty haldy těch balvanů! Sem se mohla potrhat smíchy... Bohužel, nikdo jiný, než já a mamka se nemsál... Je to škoda, ale co už, že... Zřejmě jej nikdo jiný nezaregistroval.
A další dobrá věc bylo to, že jsme to viděli ve 3Dčku. Ty kouzla a ostatní efekty v něm vypadaly naprosto bezvadně! Až bude zas něco 3D a bude to něco koukatelnýho, tak na to určitě půjdu. Ale jak říkám, nepůjdu na 3Déčko jenom proto, že je to 3Dčko, musí to být koukatelný. Pokud je to kravina, tak samozřejmě nepůjdu. To bych to taky docela vohrála...
Pokud máte možnost jít na to ve 3D, určitě běžte. :) Stojí to za to. :) Jsou některý filmy, u kterých bych si třeba počkala, až to bude na stažení, ale jdu na ně do kina. A jdu tam na ně jenom proto, že je to to 3D... Takže to za to urrčitě stojí. :) Neváhejte. I kdyby po vás náhodou chtěli 30 korun za brejle, protože například u nás v Brně ve Špalku si ty brejle člověk musí teďkonc už koupit, protože jim je asi nevraceli. Oni je totiž původně jenom půjčovali, ale lidi jsou holt takoví, že vidí vynález zkázy a zabavují, popřípadě nevracejí, popřípadě něco úplně jinýho...
No, ale dobrá, to by snad stačilo. Prostě to je film, kerej za to stojí a i pokud vás první půlka relikvií třeba zklamala, určitě na tu druhou běžte, je stotisíckrát lepší, než ta první. :) Doporučuju. :) Sice se to s knížkou shoduje jenom v základních rysech, ale to je vedlejší. Na tom nezáleží, hlavní je, že je to koukatelný a to koukatelný docela dost hodně. :) Tak něják jsem od toho neodtrhla oči. :D

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?©AnnElfwind 2011