SekaiThe Happiness of those who belive...

Devil May Cry

Publikováno 24.07.2011 v 12:00 v kategorii Počítačové hry, přečteno: 457x

Devil May Cry... Co to vlastně je? Předně je to série počítačových her od Capcomu. Dále je to pak dvanáctidílné anime, japonský seriál. Nejhlavnější postavou bude Dante - polodémon, poločlověk. Je líný, miluje pizzu a jakousi jahodovou zmrzlinu. Pracuje v Devil May Cry, což je agentura, která se zabývá lovem a zabíjením démonů. Ovšem, jak můžete vidět hlavně v anime, tak je tam věčný bordel a všude se povalují krabice od pizzy.

Další hlavní postavy anime by byly Patty a Morrison. Patty je dívka, řekněme, že dítě, která o sobě říká, že je mladá dáma. Věčně straší v Devil May Cry, snaží se tam udržovat aspoň jakous takous čistotu a hučí do Danteho, že by měl udělat tamto a tohle. Je to docela vtipná postava a její přítomnost anime hodně zpestřuje. :)
Morrison je Danteho agent, který mu dohazuje práce, aby měl náš polodémonek z čeho platit dluhy, protože ten chlap je opravdu pekelně zadlužen. Proč, to se neví, protože je zadlužen vlastně od začátku až do konce anime. A vlastně i před začátkem a po konci anime. :D Holt má smůlu.

Ve hrách je pár dalších postav. Nevím, jaké jsou ve dvojce a v jedničce, ale ve trojce je údajně postava jménem Vergil. Měl by to být Danteho bratr - dvojče. Stejně jako Dante má stříbrné vlasy, ale pokud vím, tak není na té dobré straně, narozdíl od Danteho. Jejich otec je Démon Sparda. Více o Vergilovi bohužel nevím. Nikde jsem nesehnala pořádný informace. Ale počkejte, až se mi pod ruku dostane ta hra, potom to tady updatuju a info o Vergilovi se rozšíří! V mém držení je totiž jenom hra číslo čtyři. Zatím!

Další novou postavou, která nás bude provázet hrou čtyři, je Nero. Někde jsem slyšela, že je to Danteho a Vergilův bratr, jinde zase, že je to Vergilův syn. Nevím, co z toho je pravda, ale je zajímavé o tom spekulovat. Nero má také stříbrné vlasy, jako ostatní dva je také polodémon a jeho ruka, tzv. Devil Bringer, alias Ďáblova pracka, jak tomu říkají počesku, je něco jak dračí pařát - červený. A modře světýlkuje. Nero je z tří stříbrovlásků nejmladší. Dalo by se říct, že teenager. Je zamilovaný do Kirye, což je vedlejší postava DMC IV.

A potom tu jsou dvě postavy, které se objevují jak ve hrách, tak v Anime. A to jsou Lady a Trish.
Lady je lovkyně démonů, která se vyžívá ve střelných zbraních a jiných věcech. Má dokonce cosi, co se podobá bazuce, nebo čemu. Nevím, ve zbraních se moc nevyznám. Jedno oko má takový do modra, druhý je oranžový. A je to většinou ona, komu Dante dluží peníze. A dost často se objeví u něj v kanceláři s tím, že jde vybírat. Bohužel, téměř vždy bez úspěchu, protože Dante je v jednom kuse švorc.
Druhá je Trish, myslím, že vypadá jako Danteho matka. Aspoň jsem to někde slyšela. Každopádně, taky jsem někde slyšela, že byla jednu dobu Danteho milenka a partnerka ve zbrani. To druhý je pravda určitě, to první nemám podložený. Trish používá jako zbraně dvě pistole a jelikož je démonka, nebo jsem to aspoň slyšela, tak má jisté schopnosti. Ty schopnosti jsou blesky.

A co samotná hra DMC IV? Tak ta je bezvadná. Pravdou ovšem je, že nejprve hrajete za Nera a až potom za Danteho a přijde mi, že za Danteho hrajete kratší dobu. A to je škoda, protože za Danteho se mi hraje líp. :D Možná proto, že je silnější...
Ale nejlepší jsou stejně povídky, které jsou na DMC zaměřenél. A nejlepší je, když autor povídky dá dohromady Danteho a Nera. Jistě, jsou povídky i s onačejším pairingem, ale to už není ono... Protože Dante a Nero k sobě prostě patří! Si myslím já.

O čem vám ještě povím? Možná o tom, že v DMC IV, krom úžasné grafiky, jsou také nádherné meziscény! Nádherně vypracované a vůbec skvěle udělané! Našla jsem je všechny na youtubku, ale faktem je, že v naprosto mizerné grafice. TAkže jestli ty scény chcete vidět, tak si radši zahrajte tu hru samotnou, protože tam to má aspoň tu úžasnou grafiku. :) A to za to potom opravdu stojí. :) *uvažuje, že si to zahraje, už jenom z toho důvodu, aby se podívala na ty meziscény...*

No, a to by bylo všechno. A kdybyste nevěděli, kde jsou povídky na pairing Dante/Nero, tak na http://fanfiction.net. Tam už si to najdete. : ) A je jich tam spoustu!

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?©AnnElfwind 2011